کوچینگ شخصی، کوچینگ فردی، کوچینگ زندگی

کوچینگ شخصی کوچینگ شخصی ,که برخی آن را با نام هایی همچون کوچینگ فردی، کوچینگ سبک زندگی و یا کوچینگ زندگی نیز می نامند، یکی از پرکاربردترین انواع کوچینگ است. در واقع تکنیک ها و مهارت های این کوچینگ

کوچینگ شخصی

بیشتر ما ایستادن روبروی آینه و حرف زدن با خود را تجربه کرده ایم. گاهی نگاهی پیروزمندانه به خود انداخته ایم و گاه از سر شرمساری، رو برگردانده ایم. گاهی مهمترین تصمیمات زندگیمان را گرفته ایم و گاه به خود مردانه  قول داده ایم. گاه کارنامه عملکردمان را مرور کرده ایم و بسیاری دیگر از تجربیات مشابه.

حال تصور کنید تصویر شما در آینه، صمیمانه و سادقانه، به حرفهایتان گوش دهد و در مواقع حساس، پرسش های مهم و تفکربرانگیزی را از شما بپرسد و واقعیت فراروی شما را روشنتر و شفاف تر سازد. کوچ شخصی، اینچنین تصویری از شما در آینه است. او همراهی آگاه است که هدفش موفقیت شماست. او پند و اندرز نمی دهد و دذ پی آموزش شما نیست. او فعالانه به شما گوش میدهد و به شما کمک میکند تا راهکارهای متناسب با خود را بیابید. داشتن یک کوچ شخصی از نشانه های یک فرد موفق در کشورهای توسعه یافته است.  در کشور ما ارایه اینگونه خدمات نوپاست و بیشتر به شکل فردی و در مواردی در قالب شرکتی انجام می پذیردشد.

کوچینگ موفقیت چیست؟ آیا برای شما هم پیش آمده که در پی یک دوره آموزشی، یک سمینار موفقیت، یک کتاب آموزنده، تماشای یک فیلم و مواردی از این دست، سقف شیشه ای محدوده آسودگی خود را بشکنید و سفری را به سوی تغییر آغاز کنید؟ چقدر پیش آمده که با اولین مانع و دشواری، پا پس کشیده ایم؟ چندبار پیش آمده که در میانه راه, دریافته ایم که ترکیب منحصربه فرد توانمندی ها، ضعف ها و علاقمندی هایمان، برای پیمودن راه افراد موفق یا نسخه های ارایه  شده در آموزش ها و سمینارها و مشاوره ها، چندان مناسب میست؟ حقیقت آن است که تغییر و تحول پایدار، از درون و با شیوه شخصی خودمان، انجام پذیر است. شاید شنیده باشید که وقتی تخم مرغ از درون میشکند، یک زندگی آغاز می شود و زمانی که تخم مرغ از بیرون میشکند، یک زندگی پایان می گیرد، داستان موفقیت ما نیز همینگونه است.   کوچینگ شخصی در مورد تغییر و تحول درونی افراد است و کوچ یا مربی (coach) یک شتاب دهنده برای ایجاد و پیگیری این تغییر است.

کوچینگ به چهار ویژگی موفقیت شخصی، توجه دارد:

  • تمرکز: کوچ، همواره شما را بر روی هدف و موفقیت، متمرکز نگاه میدارد. تعیین هدف درست و راهبرد مناسب دستیابی به آن، از نخستین گام هایی است که با همراهی کوچ خود، برمیدارید و کوچ تلاش میکند تا شما را بر این چارچوب متمرکز کند.
  •  مسولیت پذیری: یکی از دلایل مهم شکست ها، عدم توجه صحیح یه مسولیت هایمان در مسیر دستیابی به موفقیت است. کوچ ها باتوجه به اینکه از زاویه ای متفاوت، به گام بردتشتن ما در مسیر موفقیت نگاه میکنند، بی توجهی به مسولیت هایمان و یا توجه بیش از اندازه(هنگامیکه مسولیت تبدیل به احساس رسالت می شود) زا به موقع متذکر می شوند.
  •  سادگی: هرچقدر در مورد اهداف، گوچینگ به نهایت کنکاش میپردازد، در مورد باید راهکارهای ساده را جستجو کرد. کوچ ها همواره در تلاشند تا با تفکر و خلاقیت شما، راه حل های ساذه تری را برای دستیابی به همان نتایج، جستجو کنند. در مورد پروژه های بزرگ، اینکار با تکنیک مهندسی ارزش، انجام میگیرد.
  •  شفافیت: و اما شفافیت که بزرگترین اعجاز کوچینگ است. ایجاد شفافیت در مورد ضعف ها و قوت ها و همچنین تهدیدها و فرصت ها، گنجی است که موفقیت، نگین درخشان آن است. هرچقدر که فضای زندگی و کسب و کارمان شفافتر باشد، ناملایمات کوچک ولی آزاردهنده مسیر، قابل اجتناب می شود.

زندگی مملو از لحظات انتخاب و تصمیم و همچنین سرشار از ایکاش هاست. کوچینگ شاید آن ایکاشی باشدکه دستاوردهای مه آلود امروز ما، آن را زمزمه می کنند. شاید اگر یک کوچ حرفه ای، ما را همراهی میکرد تا تمامی جنبه های یک تصمیم را در زمان درست، بررسی کنیم، ایکاشی وجود نداشت. با ما همراه باشید و حرفه ای زندگی کنید

معرفی مجموعه کاپری

مجموعه کوچینگ  کاپری یکی از ارائه دهندگان کوچینگ شخصی است که با بهره گیری از  کوچ های حرفه ای و دارای صلاحیت های منطبق با معیارهای بین المللی، با توجه به ویژگی های خاص فرهنگی ما ایرانیان نوعی از خدمات کوچینگ را ارائه میدهد که در آن کوچی میتواند بدون آنکه هویت خود را اشکار سازد از همراهی یک کوچ حرفه ای بهرهمند شود. راه ارتباطی با این مجموعه] از طریق کانال تلگرام کوچینگ کاپری است:   اگر از روی کامپیوتر خود این وب سایت را مطالعه می کنید، می توانید براحتی و با اسکن بارکد زیر، با نرم افزار بارکدخوان تلفن همراه هوشمند خود، از روی همین صفحه مستقیما به این کانال تلگرام بپیوندید